SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2

im. Marii Dąbrowskiej

w Ostrzeszowie

Zadzwoń do nas:

627 320 649

Świetlica Zimą

Wraz z pierwszym dniem  wiosny dzieci ze świetlicy stworzyły szkolną marzannę. Ta symboliczna panna była zwieńczeniem wszystkich zimowych prac i zajęć podejmowanych w naszej świetlicy. Robiliśmy prace plastyczno- techniczno- przestrzenne. W  zimowych miesiącach, które z racji warunków pogodowych, trudno było spędzać na boisku, nie brakowało  zajęć kulinarnych. Powstały pierniki, sałatka grecka i  pizza. Z okazji walentynek przygotowaliśmy fotobudkę.  
Uczestniczyliśmy warsztatach czerpania papieru w muzeum regionanym. Gościliśmy także, dwukrotnie, w bibliotece publicznej. Lekcja biblioteczna połączona była  z prezentacją bajki kamishibai- "Wielka miłość Klepetana i Maleny, która nie może latać. "
Uczniowie brali udział  również w  spotkaniu z panią Katją Demską, autorka książek dla dzieci. Podczas którego pisarka przedstawiła swoje wiersze i jedną z książek „Pszczoły Pana Teofila”, dzięki której dzieci dowiedziały się kim był i skąd pochodził pan Teofil oraz jak ważne są pszczoły dla Nas i naszego środowiska. 
Cały czas realizujemy Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy ". Uczniowie wykonali już zadania pt. "Chiński Smok", "Chińskie walcharze","Młodsi starszym pomagają" i "Tu jest moje miejsce".
 

Podobne Artykuły

Informacje

Nasza szkolna strona jest w trakcie przebudowy.

Część materiałów nadal dostępnia jest na starej stronie. kopia.sp2ostrzeszow.pl

Przepraszamy za utrudnienia.

 

W naszej Galerii