Lekcja Historii

Dnia 9 listopada uczniowie klas 1-3 wzięli udział w „lekcji historii”. Celem spotkania przegotowanego przez panie bibliotekarki i nauczycielki klas młodszych było przybliżenie dzieciom faktów z dziejów Polski, z akcentem na rozbiory, odzyskanie niepodległości i 100 rocznicę tegoż wydarzenia.

Wprowadzeniem do tematu była legenda o Lechu, Czechu i Rusie przeczytana przez panie wychowawczynie i opiekunki klas młodszych oraz bibliotekarkę Książnicy Pedagogicznej w Ostrzeszowie.

Zwieńczeniem spotkania było wykonanie przez uczniów godła Polski z białych i żółtych półkoli.

Podczas tej nietypowej lekcji uczniowie wykazali się znajomością hymnu, wiedzą i ogromnym zaangażowaniem. Odświętne stroje oraz kotyliony wzmocniły podniosły charakter spotkania.

biblioteka_01
biblioteka_07