SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2

im. Marii Dąbrowskiej

w Ostrzeszowie

Zadzwoń do nas:

627 320 649

NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Nasza szkoła otrzymała w 2022 roku wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Kwota dotacji to 12 tys. zł oraz 3 tys. zł wkładu własnego.

Otrzymane środki finansowe zgodnie z celem programu zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych oraz realizację działań promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży.

Wiosenny Konkurs Recytatorski

7 czerwca 2022 r. odbył się Wiosenny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy: klasy 4 - 5 oraz klasy 6 - 8.

Komisja wysłuchała 15 wierszy i dokonała następującego wyboru:

Kategoria I: klasy 4 -5

I miejsce: Nadia Noculak 5a

II miejsce: Maja Rogala 4b

III miejsce: nie przyznano

Wyróżnienia: Barbara Koszarna 4b, Maja Bartoszewicz 4a, Antonina Szajdak 4c

Nagroda publiczności: Nadia Noculak 5a

Kategoria II: klasy 6 – 8

I miejsce: Marta Łuczak 7d

II miejsce: Lena Skiba 7d

III miejsce: Natalia Ślęk 7d

Wyróżnienie: Zuzanna Poprawa 7a

Nagroda publiczności: Marta Łuczak 7d

Organizatorzy:

 biblioteka szkolna i poloniści

„Krasnoludki są na świecie”

Biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas I-III do udziału w konkursie „Krasnoludki są na świecie”.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej najładniejszego krasnoludka. Konkurs podzielono na dwie grupy wiekowe: I klasy oraz II-III klasy. Komisja stanęła przed ogromnym wyzwaniem i dokonała następującego wyboru:

Klasy I:

1. Olga Gabryś 1a

1. Sara Wajerowska 1c

1. Sara Sibińska 1a

2. Nadia Adamska 1c

2. Blanka Ziębińska 1a

2. Iga Jaskuła 1c

2. Lena Busz 1a

2. Lena Nikodem 1a

2. Tymoteusz Słupianek 1a

2. Witold Łykowski 1a

3. Maja Dominik 1a

3. Lena Winiarska 1c

3. Julia Lichota 1a

Wyróżnienia: Hanna Bachor 1a, Gaja Wolna 1c, Joanna Sroczyńska 1a, Polina Zacharchenko 1a, Ivan Lusenko 1a

 

Klasy II-III:

1. Franciszek Świstak 3a

1. Oliwia Sibińska 3b

1. Nina Dukiewicz 2b

2. Maja Ziębińska 2a

2. Olga Mrugalska 2b

3. Amelia Kasprzak 2b

3. Zuzanna Szmaj 2a

3. Oliwia Gągolewska 3b

3. Marta Konarska 3c

Wyróżnienia:Wiktoria Kałuża 3c, Paulina Białczyk 2b, Aleksander Zaremba 2a

Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom!

 

Informacje

Nasza szkolna strona jest w trakcie przebudowy.

Część materiałów nadal dostępnia jest na starej stronie. kopia.sp2ostrzeszow.pl

Przepraszamy za utrudnienia.

 

W naszej Galerii