Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. Dziewczynki składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. W klasach I – III jak co roku Mały Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na wybór „Chłopca na Medal". Dziewczynki z każdej klasy wybrały swojego idelanego chłopca, który jest miły, elokwentny, doskonały, ambitny i lubiany. Chłopcy otrzymali przypinkę z napisem "Chłopiec na Medal", którą dumnie nosili cały dzień. Laureatami poszczególnych klas okazali się:

• Kl. 1 a: Julian Hyłka
  • Kl. 1 b: Jan Koszarny
  • Kl. 1 c: Jakub Bartoszewicz
  • Kl. 2 a: Jacek Mańczak
  • Kl. 2 b: Kacper Łamacz
  • Kl. 3 a Filip Cellmer
  • Kl. 3 b: Stanisław Łykowski
  • Kl. 3 c: Franciszek Hodyjas

Serdeczne gratulacje!

MSU

Zapraszamy do oglądania (wersja poprawiona - cały film):

Dnia 14 października odbyło się pasowanie klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie.

Najpierw uczniowie klasy 1A i 1B obejrzeli część artystyczną przygotowaną specjalnie dla nich przez szóstoklasistów. Starsi koleżanki i koledzy wcielili się w postaci bajkowe i opowiedzieli młodszym kolegom o tym czego mogą się nauczyć w naszej szkole. Następnie w obecności Dyrekcji Dwójki złożyli uroczyste ślubowanie.

Na pamiątkę tego szczególnego dnia otrzymali birety, dyplomy i kuferki z przyborami szkolnymi. Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów szkolnych!