Dnia 14 października odbyło się pasowanie klas pierwszych na uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie.

Najpierw uczniowie klasy 1A i 1B obejrzeli część artystyczną przygotowaną specjalnie dla nich przez szóstoklasistów. Starsi koleżanki i koledzy wcielili się w postaci bajkowe i opowiedzieli młodszym kolegom o tym czego mogą się nauczyć w naszej szkole. Następnie w obecności Dyrekcji Dwójki złożyli uroczyste ślubowanie.

Na pamiątkę tego szczególnego dnia otrzymali birety, dyplomy i kuferki z przyborami szkolnymi. Wszystkim Pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów szkolnych!

9 marca uczniowie z klas I-III obchodzili Dzień Kobiet. Z tej okazji Mały Samorząd Uczniowski ogłosił plebiscyt na DZIEWCZYNKĘ NA MEDAL. Dziewczynka taka powinna być M-mądra, E-elokwentna, D-dobra, A-ambitna, L-lubiana. Poniżej przedstawiamy dziewczynki na medal z poszczególnych klas:

1a Maja Łaszewska

1b Olga Sikora

1c Laura Mądra

2a Maja Bartoszewicz

2b Maja Glinkowska

2c Amelia Skrobacz

2d Gaja Gudz

3a Hanna Goncerzewicz

3b Anastasija Martyniuk

3c Aleksandra Juszczak

3d Lena Rosińska

Dorota Adamska

Walentynki w klasach I-III w naszej szkole obchodziliśmy 14 lutego. Jak co roku Mały Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Doroty Adamskiej i p. Anny Hudzik  zorganizował „Pocztę Walentynkową”. Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych, więc każdy kto miał życzenie mógł napisać kilka miłych słów lubianej/kochanej osobie. Uczniowie do specjalnej skrzynki przez tydzień poprzedzający dzień św. Walentego mogli wrzucać walentynkowe listy do swoich sympatii, koleżanek i kolegów, natomiast w piątek przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego rozdawali kartki.

Na korytarzach i w salach lekcyjnych dominował kolor czerwony, pojawiły się dekoracje związane z tym wydarzeniem. Dodatkowym akcentem były czerwone i różowe stroje uczniów i nauczycieli.

Opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego:
Dorota Adamska, Anna Hudzik