Smaller Default Larger

Tegoroczne „DNI KULTURY SZKOLNEJ” organizowane przez Ostrzeszowskie Centrum Kultury miały charakter inny niż zazwyczaj. A tym bardziej, iż odbywał się w czasie nauki zdalnej, kiedy uczniowie nie uczęszczali do szkoły. Sam  tytuł już mówi wszystko „Kulturalnie na onlajnie”. Wiadomości o konkursie rozchodziły się wieloma drogami: przez szkołę i nauczycieli, przez stronę internetową oraz radio. Konkurs odbywał się w kategoriach wiekowych: klasy I – IV, V – VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Tak relacjonują nasi artyści, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostrzeszowie, którzy przygotowywali się w domach rodzinnych do recytacji, a zajęli wszystkie miejsca na podium. I miejsce Daria Otwiaska z klasy IVa, II miejsce Agata Otwiaska z klasy Ib oraz III miejsce uczennice z klas VI – Lena Skina z VId oraz Zuzanna Poprawa  z VIa.

  

Daria Otwiaska uczennica klasy IVa: „O konkursie dowiedziałyśmy się z Radia Sud i zachęciła nas do tego mama. Każdy uczestnik miał zaprezentować dwa utwory: Ja-(Daria) zaprezentowałam wiersz pt. „Buzi” Katarzyny Dembskiej oraz „Kopytka” Agnieszki Frączek. Natomiast moja siostra Agata wiersz pt.”Okulary” J.Tuwima oraz „Król i jego elektryczni słudzy” D.Graj.

 Największą trudność sprawiła sama forma konkursu, który ze względu na pandemię był prowadzony w formie nagrań wideo w kinie, bez udziału jury i publiczności. Nie można było spotkać się z innymi uczestnikami ,zobaczyć, ile dzieci bierze udział. Było to bardzo stresujące zwłaszcza dla mojej siostry ,która po raz pierwszy recytowała przez mikrofon i była nagrywana przez kamerę. Cieszę się, że się udało. Wyniki konkursu miło nas zaskoczyły. Dopiero na rozdaniu nagród zobaczyłyśmy, jak wiele osób zostało laureatami. Chciałam pogratulować wszystkim  zwycięzcom i uczestnikom konkursu. Za zwycięskie miejsce w nagrodę otrzymałyśmy dyplomy, zaproszenia na warsztaty wokalno-aktorskie i bardzo miły upominek ufundowany przez Księgarnię Pegaz w Ostrzeszowie. Dziękujemy.”

Lena Skiba uczennica klasy VId: „O możliwości wzięcia udziału w konkursie recytatorskim „Kulturalnie na onlajnie - Dni Kultury szkolnej” dowiedziałam się od pani Doroty Graf – Kierety, mojej nauczycielki języka polskiego. Chciałam spróbowac swoich sił. Wysłałam zgłoszenie. Pani Dorota prowadzi w naszej szkole kółko teatralne. Przekazywana wiedza i umiejętności zdobywane na zajęciach pomogły mi w przygotowaniu się do konkursu, a wybrane przeze mnie wiersze „Przesłanie Pana Cogito” Zbigniewa Herbeta i „Czapla, ryby i rak” Ignacego Krasickiego – pokazanie zupełnie różnych emocji. Bardzo się cieszę, że moja interpretacja spodobała się.”

Zuzanna Poprawa uczennica klasy VIa: „Kiedy przygotowywałam się do konkursu miałam lekki stres. Ale po kilku dniach już minął. Wybrałam wiersz Juliana Tuwima „Okulary” oraz „Paweł i Gaweł” Aleksandra Fredry. Kiedy przyszłam do Domu Kultury poszłam na scenę. Tam były kamery przed którymi występowałam. Zajęło mi to kilka minut. Kiedy ukazały się wyniki, zobaczyłam, że zajęłam III miejsce. Skakałam ze szczęścia.”

Nic dodać, nic ująć. Mimo, że przyszło nam funkcjonować w tak przedziwnym czasie, nauka i zaangażowanie ze strony szkoły i rodziców, przynosi wspaniałe efekty. Jesteście, kochani uczniowie, naszą chlubą. Składamy serdeczne gratulacje.

MM