Smaller Default Larger

Od 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie, a wcześniej uczniowie Gimnazjum,  realizują projekt „Zdrowe Śniadanie”, którego autorkami są nauczycielki p. Joanna Calińska i p. Magdalena Klimaszewska. Ideą przedsięwzięcia jest promocja zdrowego stylu życia, kreowanie pozytywnych wzorców w życiu codziennym oraz wyrobienie nawyku spożywania produktów, które są przyjazne dla naszego organizmu.
Po raz szósty w tę akcję zaangażowała się dyrekcja, opiekunowie i młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie.

Od 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Ostrzeszowie, a wcześniej uczniowie Gimnazjum,  realizują projekt „Zdrowe Śniadanie”, którego autorkami są nauczycielki p. Joanna Calińska i p. Magdalena Klimaszewska. Ideą przedsięwzięcia jest promocja zdrowego stylu życia, kreowanie pozytywnych wzorców w życiu codziennym oraz wyrobienie nawyku spożywania produktów, które są przyjazne dla naszego organizmu.

Po raz szósty w tę akcję zaangażowała się dyrekcja, opiekunowie i młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie.W tym roku szkolnym ze względu na sytuację pandemiczną impreza odbyła  się w czerwcu, a nie w październiku tak jak planowano.  W dniu 10 czerwca 2021r. klasy ósme wraz z wychowawcami i Dyrekcją SP nr 2 przybyły do popularnej  Troty. Ósmoklasiści zostali podzieleni na grupy i pod opieką starszych koleżanek i kolegów odbyli bieg patrolowy po szkole, podczas którego wykonywali zadania związane głównie z promocją zdrowego stylu  życia. Najważniejszym punktem tej zabawy była obserwacja  przygotowania dietetycznych przekąsek  połączona z degustacją i konkursami dotyczącymi naturalnych produktów.  Ten punkt programu odbył się pod okiem młodzieży i opiekunów klas gastronomicznych ZS nr 1. Uczestnicy projektu odwiedzili również warsztaty szkolne, salę sportową i inne pracownie przedmiotowe, w których przygotowano dla nich różne  zadania. Za poprawnie wykonane polecenia uczniowie otrzymywali literki, z których na końcu mogli ułożyć hasło „Zdrowe Śniadanie”. Każda grupa, która rozwiązała  zagadkę, otrzymała bon  w wysokości 100 zł ufundowany przez Radę Rodziców SP nr 2. Na końcu dyrektorzy p. Jerzy Kurzawa i p. Dariusz Grzesik podsumowali projekt, wręczyli wspomniane bony, a uczniowie otrzymali paczki ze zdrową żywnością. Patrząc na wszystkie  zadowolone twarze jesteśmy pewni, że efekty tego spotkania pozostaną na długo w pamięci uczestników. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.