Smaller Default Larger
 
      We wrześniu dzieci ze świetlicy szkolnej uczestniczyły w wielu zajęciach o tematyce jesiennej. Wykonały sporo prac plastyczno-technicznych.  Ogłoszono konkurs pt. JESIENNY SPACER (szczegóły w świetlicy i dzienniku elektronicznym) 
      22 września 2020 roku przeprowadzono konkurs recytatorski pt." Zoo Jana Brzechwy". Do realizacji tego zadania przystąpili uczniowie z klas I-III uczęszczający do świetlicy. Zapoznano uczniów z planowanym przebiegiem konkursu, na zasadzie losowania przydzielono dzieciom zwrotki wiersza Jana Brzechwy „Zoo”. Wszyscy, chętni, z wypiekami na twarzy, wzięli udział w konkursie. Przygotowano również scenografię. Dwie tablice z kolorowymi napisami, zdjęciem Jana Brzechwy oraz kącikiem jego twórczości, w którym znajdowały się wiersze oraz książki autora. Wykorzystano rzutnik do oprawy muzycznej. Wszystkim rozdano zdjęcia zwierząt, które miały pomóc w zaprezentowaniu swojego bohatera. Niektórym dzieciom towarzyszyły świetlicowe maskotki, które przedstawiały ich postać. 
      Konkurs rozpoczął się powitaniem wszystkich gości i uczestników. Kolejność recytowanych wierszy ustalono jak w wierszu „Zoo”. Pomocą w pozbyciu się tremy i rozluźnieniu atmosfery okazała się wersja muzyczna utworu z repertuaru Akademii Pana Kleksa „Dzik jest dziki ”, z którą zapoznali się uczestnicy konkursu oraz zgromadzona widownia. Jury oceniało znajomość wiersza, ton głosu, sposób recytacji. Nagrodzono uczestników, zostały rozdane dyplomy oraz zrobiono wspólne zdjęcie. 
         30 września odbył się świetlicowy Dzień Chłopca, z tej okazji wszyscy uczniowie mieli okazję puszczać bańki mydlane, a chłopcy otrzymali krawaty oraz słodki upominek i najlepsze życzenia od pań oraz wszystkich dziewczynek.