Smaller Default Larger
  • 5.jpg
  • 2.jpg
  • 4.jpg
  • 1.jpg
  • 3.jpg

Już 7 listopada 2021 w Kobylej Górze wokół zalewu Blewązka odbędzie się bieg na orientację ,,Rajd Małkowskiego”. To dopiero początek wydarzeń, które przygotowaliśmy dla Was w ramach projektu Wolne Miasto, które stało się nieodłączną formą przeżywania w aktywny i pełen treści sposób Narodowego Święta Niepodległości.   

,,Rajd Małkowskiego” rozpocznie się o godzinie 12:00, ale Biuro Zawodów będzie czynne już od 10:00 w Drewnianej Chałupie.

Wydarzenie będzie odbywał się na dwóch trasach dla kategorii: GRUPOWEJ oraz OPEN (trasa dla kobiet i mężczyzn). Celem naszej inicjatywy  jest możliwość poznania w aktywny i pełen zdrowej rywalizacji sposób historii harcerstwa. 

Oprócz samego biegu odbędzie się ,,Akcja flaga”, na której będą dostępne do nabycia flagi Polski. Akcje odbędą się 15 minut przed podanymi Mszami Świętymi.

8:00 - Parzynów 

8:45 - Myślniew

10:00 - Kobyla Góra

11:00 - Mąkoszyce

Następnie 11.11.2021 roku o godzinie 14:00 startuje gra miejska ,,Skarb Ostrzeszowa”, która pozwoli uczestnikom przyczynić się do odzyskania skarbu ukrytego, gdzieś na terenie Ostrzeszowa. Zapisy na grę odbywają się poprzez podany formularz lub od godziny 10:00 do 13:30 w Biurze Gry (ostrzeszowski rynek). 

Czym jest projekt ,,Wolne Miasto"? Inicjatywa, która zrodziła się w środowisku ostrzeszowskich harcerek i harcerzy w 2012 roku, kiedy to postanowiono oderwać się od schematycznego obchodzenia Narodowego Święta Niepodległości. W programie wydarzenia jest wiele atrakcji dla osób w każdym wieku, jednak jego kulminacyjnym punktem jest wielka gra miejska, w której w szranki stają mieszkańcy Ostrzeszowa i okolic. Celem naszego projektu od lat jest szerzenie idei radosnego i pełnego treści przeżywania patriotyzmu wśród mieszkańców naszej ziemi. Wierzymy, że w tym roku dzięki Państwa wsparciu i promocji naszych wydarzeń również się to uda. 

Więcej informacji znajdziecie w wydarzeniach na fb.

Oto linki do nich:

Gra Miejska "Skarb Ostrzeszowa":

https://www.facebook.com/events/417791493297233/?ref=newsfeed

Biegu na orientację "Rajd Małkowskiego":

https://www.facebook.com/events/402885031310201?ref=newsfeed

 

Zapraszamy Harcerki i Harcerze z Kobylej Góry!

Rzecznik Prasowy

Wolnego Miasta

wędr. Natalia Łukaszewicz