SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2

im. Marii Dąbrowskiej

w Ostrzeszowie

Zadzwoń do nas:

627 320 649

Featured

Spotkanie z Katją Dembską

Dziś w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie z ostrzeszowską pisarką Katją Dembską - autorką m.in. takich książek dla dzieci i młodzieży jak: "Mrówka Paker", "Babcia w koronie", "Mariolka" i innych.

Uczniowie klas czwartych i piątych mieli okazję poznać bohaterów jej powieści oraz zadać pytania samej autorce. Katja Dembska mówiła skąd czerpie inspiracje, jak powstaje książka, okazało się, że praca nad zabawnymi i ciekawymi historiami wymaga wiele cierpliwości, sumienności i wytrwałości. Młodzież stawiała pytania, które dotyczyły nie tylko twórczości pisarki, lecz zainteresowana była również jej ocenami z czasów szkolnych. Dużym zaskoczeniem było spontaniczne odczytanie wiersza "Grat" z "Bajek Czerwonego Czajnika" (ilustratorka: Beti Michalak)  przez ucznia kl. 4b. Występ Beniamina zaimponował autorce i zebranej publiczności.

Niestety czas naszego spotkania szybko minął. Pozostał niedosyt, pisarka nie zdążyła odpowiedzieć na wszystkie pytania. Mam ogromną nadzieję, że pani Kasia odwiedzi nas jeszcze raz, dziękujemy i serdecznie zapraszamy do naszej Dwójki.

k_dembska_04
k_dembska_04
k_dembska_05
k_dembska_05
k_dembska_02
k_dembska_02
k_dembska_01
k_dembska_01
k_dembska_03
k_dembska_03

Podobne Artykuły

Informacje

Nasza szkolna strona jest w trakcie przebudowy.

Część materiałów nadal dostępnia jest na starej stronie. kopia.sp2ostrzeszow.pl

Przepraszamy za utrudnienia.

 

W naszej Galerii