SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2

w Ostrzeszowie

Zadzwoń do nas:

Spotkanie z Katją Dembską

Dziś w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie z ostrzeszowską pisarką Katją Dembską - autorką m.in. takich książek dla dzieci i młodzieży jak: "Mrówka Paker", "Babcia w koronie", "Mariolka" i innych.

Uczniowie klas czwartych i piątych mieli okazję poznać bohaterów jej powieści oraz zadać pytania samej autorce. Katja Dembska mówiła skąd czerpie inspiracje, jak powstaje książka, okazało się, że praca nad zabawnymi i ciekawymi historiami wymaga wiele cierpliwości, sumienności i wytrwałości. Młodzież stawiała pytania, które dotyczyły nie tylko twórczości pisarki, lecz zainteresowana była również jej ocenami z czasów szkolnych. Dużym zaskoczeniem było spontaniczne odczytanie wiersza "Grat" z "Bajek Czerwonego Czajnika" (ilustratorka: Beti Michalak)  przez ucznia kl. 4b. Występ Beniamina zaimponował autorce i zebranej publiczności.

Niestety czas naszego spotkania szybko minął. Pozostał niedosyt, pisarka nie zdążyła odpowiedzieć na wszystkie pytania. Mam ogromną nadzieję, że pani Kasia odwiedzi nas jeszcze raz, dziękujemy i serdecznie zapraszamy do naszej Dwójki.

k_dembska_03

sniadanie_1
sniadanie_15

„Legenda o Siedlikowie”

Czwartego kwietnia bieżącego roku mieliśmy przyjemność gościć autorki książki pt. „Legenda o Siedlikowie” - Panią Małgorzatę Lis i Panią Beatę Michalak.

Panie przeprowadziły warsztaty literacko -plastyczne dla uczniów klasy 4b, podczas których dzieci zapoznały się z treścią legendy w wersji ilustrowanej oraz w formie animacji poklatkowej. Dowiedziały się, jak przybiegał proces powstania książeczki, wzbogaciły wiedzę na temat historii pobliskiej wsi, wzięły udział w quizie „Milionerzy” oraz wspólnie wykonały makietę Siedlikowa. Chętni uczniowie zostali także zaproszeni do udziału w konkursie tematycznym.

Dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

legendy_11
legendy_01
legendy_10
legendy_05

Zobacz całą galerię

Dzień Świętego Patryka

18 marca, w naszej szkole w klasach 1-3 świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie wysłuchali ciekawostek o Irlandii, poznali słownictwo związane ze świętem, tańczyli oraz wykonywali prace plastyczne. W hallu szkoły można zobaczyć wspaniałe prace konkursowe dzieci- kartki do Świętego Patryka. Wyniki już wkrótce.

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka!

st_patrick-09
st_patrick-10
st_patrick-11
st_patrick-06

Zobacz wszystkie zdjęcia

Nasza szkolna strona jest w trakcie przebudowy.

Część materiałów nadal dostępnia jest na starej stronie. kopia.sp2ostrzeszow.pl

Przepraszamy za utrudnienia.