GALA TALENTÓW

gala talentow Drodzy Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na GALĘ TALENTÓW, która odbędzie się 9 maja 2024r. o godz. 17:15 w szkolnej auli.

W programie wystąpią uczniowie klas IV-VIII, którzy walczą o przyznanie statuetki DĄBRÓWKA w kilku kategoriach.

Na wystawach prezentowane będzie rękodzieło i prace plastyczne naszych szkolnych artystów.

Do występów zaprosiliśmy również młodszych uczniów, którzy zaprezentują swoje talenty taneczne i artystyczne.

Zapowiada się wspaniała UCZTA DLA DUCHA i UCHA. Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie z Katją Dembską

Dziś w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie z ostrzeszowską pisarką Katją Dembską - autorką m.in. takich książek dla dzieci i młodzieży jak: "Mrówka Paker", "Babcia w koronie", "Mariolka" i innych.

Uczniowie klas czwartych i piątych mieli okazję poznać bohaterów jej powieści oraz zadać pytania samej autorce. Katja Dembska mówiła skąd czerpie inspiracje, jak powstaje książka, okazało się, że praca nad zabawnymi i ciekawymi historiami wymaga wiele cierpliwości, sumienności i wytrwałości. Młodzież stawiała pytania, które dotyczyły nie tylko twórczości pisarki, lecz zainteresowana była również jej ocenami z czasów szkolnych. Dużym zaskoczeniem było spontaniczne odczytanie wiersza "Grat" z "Bajek Czerwonego Czajnika" (ilustratorka: Beti Michalak)  przez ucznia kl. 4b. Występ Beniamina zaimponował autorce i zebranej publiczności.

Niestety czas naszego spotkania szybko minął. Pozostał niedosyt, pisarka nie zdążyła odpowiedzieć na wszystkie pytania. Mam ogromną nadzieję, że pani Kasia odwiedzi nas jeszcze raz, dziękujemy i serdecznie zapraszamy do naszej Dwójki.

k_dembska_03

sniadanie_25
sniadanie_8

„Legenda o Siedlikowie”

Czwartego kwietnia bieżącego roku mieliśmy przyjemność gościć autorki książki pt. „Legenda o Siedlikowie” - Panią Małgorzatę Lis i Panią Beatę Michalak.

Panie przeprowadziły warsztaty literacko -plastyczne dla uczniów klasy 4b, podczas których dzieci zapoznały się z treścią legendy w wersji ilustrowanej oraz w formie animacji poklatkowej. Dowiedziały się, jak przybiegał proces powstania książeczki, wzbogaciły wiedzę na temat historii pobliskiej wsi, wzięły udział w quizie „Milionerzy” oraz wspólnie wykonały makietę Siedlikowa. Chętni uczniowie zostali także zaproszeni do udziału w konkursie tematycznym.

Dzieci z ogromnym zapałem i zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach.

legendy_06
legendy_10
legendy_08
legendy_12

Zobacz całą galerię

Dzień Świętego Patryka

18 marca, w naszej szkole w klasach 1-3 świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka –patrona Irlandii.

Na lekcjach języka angielskiego uczniowie wysłuchali ciekawostek o Irlandii, poznali słownictwo związane ze świętem, tańczyli oraz wykonywali prace plastyczne. W hallu szkoły można zobaczyć wspaniałe prace konkursowe dzieci- kartki do Świętego Patryka. Wyniki już wkrótce.

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka!

st_patrick-06
st_patrick-07