Smaller Default Larger

... - Bohaterowie naszych ulubionych książek
Działania teatralno-artystyczne w czasie zdalnego nauczania przeniosły się ze sceny w szkolnej auli i kinoteatrze do domów, ogrodów i innych dostępnych aktorom miejsc, a później do Internetu. Podczas dodatkowych zajęć dziewczęta z klasy 5a i 5d skupiły się na zaprezentowaniu postaci literackiej z ulubionej książki, przygotowaniu stroju, scenografii, a potem zmontowaniu filmiku.
Szczególną popularnością cieszyła się postać Pippi( było 5 różnych wersji), ale dziewczyny wcieliły się też w role Mary Lennox, Nel Rawlison, Sofii z lektury „Bracia Lwie Serce”, Meridy Walecznej, Ani z Zielonego Wzgórza, Maryli i Diany Barry z powieści L. M. Montgomery, Ambrożego Kleksa, bohaterów książki „Mikołajek”, a nawet bałwana Olafa.
Zdolne aktorki zaskakiwały nie tylko zaangażowaniem i przygotowaniem do prób wideo, ale także bardzo dobrym odegraniem wybranych ról, strojami czy ciekawą scenografią. Dzięki temu powstało kilka niezwykłych filmików i zdjęć, które możecie zobaczyć na naszej stronie. Dołączamy też 3 wywiady z Astrid Lindgren, która wymyśliła Pippi i braci Lwie Serce, więc nie mogło jej zabraknąć w naszym projekcie.
Brawa na stojąco za pomysły i kreatywność na najwyższym poziomie!

Amelia Jankowska-Sofia z lektury Bracia Lwie Serce Lena Skiba- filmowa Pippi Langstrumpf Marta Łuczak - Fizia Pończoszanka Marta Łuczak jako Diana Barry z powieści _Ania z Zielonego Wzgórza_ Natalia Ślęk -Nel Rawlison z powieści _W pustyni i w puszczy_ i ukochana Saba Natasza Płotek-jeszcze jedna wersja Pippi Ola Puchała w roli Mikołajka Pan Kleks, czyli  trudna do rozpoznania Ania Mądra Tamara Lis-mama Kleofasa z lektury _Mikołajek_ Tamara Lis jako Ania z Zielonego Wzgórza Weronika Krupa- Pippi Zuzia Świtoń  jako Mary Lennox z _Tajemniczego ogrodu_

Filmy:

Wesoła Pippi -Lena Skiba

Wywiad  z autorką lektury Bracia Lwie Serce - Ola Puchała i Tamara Lis

Tamara Lis i Marta Łuczak - fragm. powieści Ania z Zielonego Wzgórza

Pippi - Olga Kaczmarek

Dziennikarka i Astrid Lindgren - Olga Kaczmarek

Marta Łuczak i Zuzia Świtoń - wywiad z Astrid Lindgren

Pan Kleks - Ania Mądra

Mary Lennox z Tajemniczego ogrodu - Zuzanna Świtoń

Natasza Płotek jako Pippi

Fragm. książki Mikołajek - Wizyta Mikołajka w domu Kleofasa - Ola Puchała i Tamara Lis

Fizia Pończoszanka - Marta Łuczak