1. Stołówka szkolna funkcjonuje w dni nauki szkolnej.
  2. Stołówka zapewnia posiłki przygotowywane przez pracowników kuchni w formie dwudaniowego obiadu.
  3. Zapisy uczniów na obiady dokonuje się po złożeniu "Karty zgłoszenia dziecka na obiady" drogą elektroniczną.
  4. Uczniowie mogą korzystać z obiadów zapisując na dany miesiąc lub na wyznaczone dni  tygodnia.
  5. Korzystanie z dożywiania jest odpłatne według ustalonych stawek przez dyrektora szkoły  w porozumieniu z organem prowadzącym.
  6. Rodzice zobowiązani są do terminowego uiszczania opłat za obiady do 20 dnia każdego miesiąca
  7. W sytuacjach wzrostu kosztów produktów stawka za posiłki może ulegać zmianom po poinformowaniu korzystających ze stołówki z miesięcznym wyprzedzeniem.
  8. Każdy korzystający z dożywiania ma możliwość dokonania odpisu za niewykorzystany(e) obiad(y) pod warunkiem zgłoszenia dzień wcześniej nieobecności lub do 8.00 tego samego dnia w stołówce szkolnej. Zgłoszeń może dokonywać rodzic (opiekun prawny) telefonicznie oraz uczeń za zgodą rodziców. Odpis realizowany jest w następnym miesiącu.
  9. W przypadku, gdy uczeń lub rodzic, opiekun prawny dokonując wpłaty na początku miesiąca zgłasza nieobecności w określonych dniach tygodnia, kierownik świetlicy nalicza opłatę pomniejszoną o kwotę za zgłoszone dni.
  10. Rezygnację z obiadów w nowym miesiącu należy zgłosić najpóźniej do ostatniego dnia upływającego miesiąca przed rozpoczęciem kolejnego miesiąca dożywiania.
  11. Brak zgłoszenia rezygnacji z obiadów oznacza, że dany uczeń jest traktowany jak osoba stołująca się, której rodzic (opiekun prawny) powinien uregulować należności za obiady.
  12. Posiłki w stołówce wydawane są w godzinach 12.25-16.00
  13. Przed okienkiem wydawania obiadów obowiązuje kolejka w jednym szeregu.
  14. Każdy ma możliwość zapoznania się z jadłospisem na daną dekadę, który wywieszony jest na tablicy informacyjnej w stołówce.
  15. Wszystkich korzystających ze stołówki obowiązują  karnety obiadowe.