Smaller Default Larger
18 maja to rocznica urodzin Karola Józefa Wojtyły - Błogosławionego Papieża Jana Pawła II. W dniu tym, Gimnazjum nr 2 imienia Karola Wojtyły w Ostrzeszowie obchodziło swoją uroczystość - Dzień Patrona Gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Chrystusa Króla. Następnie odbyła się cześć artystyczna poświęcona drodze życiowej Błogosławionego Papieża Jana Pawła II do świętości.
W uroczystości udział wzięli: Poseł RP Wojciech Ziemniak, przedstawiciele władz samorządowych MiG Ostrzeszowa, duchowni, nauczyciele Gimnazjum, filateliści ostrzeszowscy oraz młodzież Gimnazjum.
Rozstrzygnięto konkurs, wcześniej ogłoszony na projekt kartki pocztowej pt. Patron Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie. Konkurs został zorganizowany wspólnie przez Gimnazjum nr 2 i Koło PZF w OCK w Ostrzeszowie. Laureatem konkursu został uczeń klasy 2a - Jacek Staszewski. Kartka ta została wydana przez Pocztę Polska i dostępna jest do nabycia w Urzędzie Pocztowym w Ostrzeszowie.
Podczas uroczystości dokonano wręczenia laureatowi konkursu, dyplomu i nagrody rzeczowej w postaci aparatu fotograficznego. Dodatkowo wyróżniono dwie osoby dyplomami i nagrodami książkowymi.
W program obchodów włączyło się Koło PZF przy OCK w Ostrzeszowie, prezentując na terenie Gimnazjum wystawę filatelistyczna pt. „Mój Patron Papież Jan Paweł II”.
Otwarcia wystawy filatelistycznej poświęconej Patronowi Gimnazjum dokonał poseł RP Wojciech Ziemniak w asyście księdza rekolekcjonisty i Pani Dyrektor Gimnazjum.
W prezentacji wystawy udział wzięli filateliści: Marek Szymański - Okręg Kaliski, Wiktor Bystry, Henryk Dembski, z Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego, oraz FOTO STUDIO Grażyny Nelec z Ostrzeszowa.
Było to kolejne zaangażowanie się Koła Polskiego Związku Filatelistów działające przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury, a działające obecnie w strukturach Oddziału PZF Zabrze, w promocjęfilatelistyki na swym terenie.

10.czerwca 2008 roku ogłoszono wyniki konkursu plastycznego pt.
Moja miejscowość na znaczku pocztowym z okazji 450 lat Poczty Polskiej.

Celem konkursu było poznanie znaczka pocztowego, popularyzacja filatelistyki wśród młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjum oraz 450 lat Poczty Polskiej. Współorganizatorami byli. Koło Polskiego Związku Filatelistycznego przy OCK w Ostrzeszowie – jako inicjator, Ostrzeszowskie Centrum Kultury (OCK), Centrum Poczty
oddział Rejonowy w Kaliszu.
W konkursie uczestniczyło 195 prac uczniów z 11 szkół podstawowych, 7 Gimnazjum i 3 ośrodków pozaszkolnych. Z poza rejonu Ostrzeszowskiego uczestniczyły prace z: Bierzwnika, Ostrowa Wlkp., Racotu i Rudy Śląskiej.

Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych – 10 do 13 lat i 14 – 16 lat.

W wyniku oceny przyznano w kategorii 14 do 16 lat.

1 miejsce Natalia Śmiady
- Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie
2 miejsce Kornelia Góra
- Kobylagórski Ośrodek Kultury
3 miejsce Paulina Paluch
-Pracownia Plastyczna OCK-Ostrzeszów

Praca konkursowa Natalii Śmiady

W dniu 15 stycznia podczas apelu w Gimnazjum nr 2 im Karola Wojtyły w Ostrzeszowie, został ogłoszony laureat konkursu plastycznego, który został uhonorowany dyplomem wraz nagrodą w postaci aparatu fotograficznego, ufundowanego przez sklep komputerowy WOMAR. Laureatem konkursu został uczeń naszego gimnazjum, Piotr Staszewski. Organizatorem konkursu plastycznego było Ostrzeszowskie Centrum Kultury wraz z Kołem Polskiego Związku Filatelistycznego przy OCK w Ostrzeszowie. Konkurs skierowany był dla szkół Podstawowych i Gimnazjum Miasta i Gminy Ostrzeszów w ramach obchodów 750 lat Ostrzeszowa. Kartka pocztowa została wydana przez Centrum Poczty w Kaliszu i jest dostępna do nabycia w Urzędzie Pocztowym w Ostrzeszowie.

 

Prace plastyczne


 

Każdy z nas lubi puszczać latawce, które dzięki swojej sile nośnej cieszą nasze oczy wzbijając się ponad głowami. Własnoręcznie wykonanie to nie lada wyzwanie! Jest to niezwykle trudne i czasochłonne zajęcie, którego podjęło się dwóch uczniów klasy 1b: Oliwier Kosmalski i Norbert Fiółka. Chłopcy dołożyli wszelkich starań, aby ich latawce płaskie i skrzynkowe zachwyciły komisję.

Oliwier zdobył 1 miejsce w kategorii latawiec skrzynkowy ( klasy 1-3), Norbert miejsce 2 w kategorii najmłodszego uczestnika. Wielkim wyróżnieniem było wręczenie pucharu i medali przez Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz wywiad udzielony przez Oliwiera dla ostrzeszowinfo.pl