Smaller Default Larger
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 5.jpg
  • 4.jpg
  • 1.jpg

Są lektury szkolne, które wzbudzają wiele emocji i podobają się prawie wszystkim uczniom. Na pewno do takich należy książka „Bracia Lwie Serce” Astrid Lindgren. Dowodem na to są niezwykle pomysłowe prace uczniów klas 5, które powstały po omówieniu lektury podczas zdalnych lekcji.
Szczególnym powodzeniem cieszyła się gra planszowa i makieta Nangijali. Każda z prac jest inna, autorzy wykorzystali różne materiały, wykazując się niezwykłą kreatywnością. Na podstawie lektury powstało też opowiadanie, kartkówki z treści ułożone przez uczniów, a nawet 3 filmiki, w których dziewczęta z kl.5d (Z. Świtoń, M. Łuczak, T. Lis, A. Puchała, O. Kaczmarek) wcieliły się w role dziennikarek lub samej autorki, nagrywając wywiady z A. Lindgren.

Olga Kaczmarek w roli Astrid Lingren Olga Kaczmarek klasa 5d 
Aleksandra Puchała klasa 5d Julia Hanke klasa 5d 
 
 Makieta Natalii Ślęk klasa 5d Marta Łuczak klasa 5d Marta Łuczak jako Astrid Lingren 
Patryk Kempa klasa 5d Tamara Lis jako dziennikarka - klasa 5d 
Weronika Krupa klasa 5d Zuzanna Świtoń klasa 5d Zuzanna Świtoń jako dziennikarka 
 Kartka z albumu Filipa Zioka klasa 5d Lena Skiba klasa 5d - gra planszowa na makiecie
Kartkówka z treści lektury przygotowana przez Alicję Kaczmarek