• 2.jpg
  • 5.jpg
  • 4.jpg
  • 1.jpg

Są lektury szkolne, które wzbudzają wiele emocji i podobają się prawie wszystkim uczniom. Na pewno do takich należy książka „Bracia Lwie Serce” Astrid Lindgren. Dowodem na to są niezwykle pomysłowe prace uczniów klas 5, które powstały po omówieniu lektury podczas zdalnych lekcji.
Szczególnym powodzeniem cieszyła się gra planszowa i makieta Nangijali. Każda z prac jest inna, autorzy wykorzystali różne materiały, wykazując się niezwykłą kreatywnością. Na podstawie lektury powstało też opowiadanie, kartkówki z treści ułożone przez uczniów, a nawet 3 filmiki, w których dziewczęta z kl.5d (Z. Świtoń, M. Łuczak, T. Lis, A. Puchała, O. Kaczmarek) wcieliły się w role dziennikarek lub samej autorki, nagrywając wywiady z A. Lindgren.

Olga Kaczmarek w roli Astrid Lingren Olga Kaczmarek klasa 5d
Aleksandra Puchała klasa 5d Julia Hanke klasa 5d

Makieta Natalii Ślęk klasa 5d Marta Łuczak klasa 5d Marta Łuczak jako Astrid Lingren
Patryk Kempa klasa 5d Tamara Lis jako dziennikarka - klasa 5d